Zobrazeno 11 až 20 z celkem 40 článků.

První jarní bod: Horky n/J vs Polaban A 2:2

Blízko první jarní výhře ve fotbalové I.A třídě byl v Horkách nad Jizerou hostující Polaban Nymburk, který 74 minut vedl, ale nakonec si svěřenci nedávné hráčské opory Horek Ondřeje Murárika vezli pouze bod.

Další prohra: Polaban A vs Hlízov 1:5

Druhá porážka a druhé vítězství. Fotbalové týmy Polabanu Nymburk a Hlízova navázaly ve vzájemném měření sil na svá první jarní kola v krajské I.A třídě. Nymburský celek prohrál na půdě Bohemie Poděbrady, teď nestačil ani doma na Hlízov, který nakonec nastřílel pět branek a je v čele soutěže. Kouče Polabanu mrzely individuální chyby, hlízovského kormidelníka potěšil výkon střídajících borců.

16. kolo: Bohemia Poděbrady – Polaban Nymburk 2:1

Tahákem úvodního jarního kola bylo bezesporu okresní derby krajské I.A třídy mezi celky Bohemie Poděbrady a Polabanu Nymburk. Odvetu zvládli lépe opět domácí fotbalisté. Na podzim se z výhry 4:0 radoval nymburský tým, nyní Bohemia svému sokovi porážku vrátila. Rozhodující druhý gól dal střídající Zumas pět minut před koncem.

Generálka: Polaban A vs Mnichovohradišťský SK 0:4

Zdecimovaný kádr Polabanu Nymburk sehrál poslední přípravné utkání před startem jarní části soutěže. Svěřenci trenéra Murárika chystající se na I.A třídu, prohráli s celkem Mnichova Hradiště, účastníkem krajského přeboru. Nymburský tým vyšel střelecky naprázdno.

Příprava: Polaban vs Poříčany 0:6

Poříčany okresního soka nešetřily. Polaban schytal tenisového kanára Souboj dvou okresních celků na umělé trávě v Poděbradech vyzněl jasně pro tým hrající vyšší soutěž. Fotbalisté Poříčan (krajský přebor) nadělili tenisového kanára Polabanu Nymburk (I.A třída). Poříčanští tak udělali na dálku radost nemocnému a nepřítomnému trenérovi Doležalovi.

Příprava: Polaban A vs Slovan Poděbrady 0:1

V přípravném utkání na sebe narazily dva okresní celky hrající stejnou soutěž. V souboji týmů krajské I.A třídy zvítězili fotbalisté Slovanu Poděbrady nad Polabanem Nymburk, když jediný gól zápasu dal po změně stran střídající David Šťastný. Polaban tak může litovat zahozeného pokutového kopu.

Hodnocení podzimní části pohledem trenéra Murárika

Před sezonou mluvili o nejvyšších příčkách, jenže to se ani zdaleka nepovedlo. Fotbalisté Polabanu Nymburk jsou v tabulce krajské I.A třídy hodně za očekáváním. Patří jim až jedenáctá pozice, což se rozhodně nelíbí trenérovi mužstva Ondřeji Murárikovi, který tým převzal v letní pauze. Nepovedlo se kádr posílit a to bere kouč jako jednu z příčin toho, že nehraje o nejvyšší příčky. Našel ale i další aspekty špatné podzimní části.

Áčko zakončilo podzim remízou v Kosmonosích

Z domácí porážky z minulého kola fotbalové I.A třídy se oklepali a v posledním letošním utkání urvali alespoň bod na půdě soupeře. V letošní derniéře remizoval Polaban Nymburk na půdě rezervy Kosmonos. Hosté, kteří vedli díky vlastní brance Fořta, přišli o vedení ještě v prvním poločase po gólu Krause z penalty. A na úplném konci ještě přišli o vyloučeného Matěje Novotného, který dostal červenou kartu po dvou žlutých napomenutích.