Starší dorost má první divizní bod

V sobotu 26.8. přivítal náš starší dorost na domácí půdě celek FC Slavia Hradec Králové. Během rozcvičky a prvního poločasu doprovázel všechno dění déšť, tudíž se muselo počítat s jiným chováním balónu než za sucha.

První poločas se hrál v dobrém tempu a rychlosti, nám se dařilo až na některé momenty kombinovat, ale do žádných 100% šancí jsme se nedokázali dostat, byť jsme byli lepším týmem. Až ve 28. minutě prošel obranou hostů Jakub Šimon a po jeho přihrávce nás poslal do vedení Tomáš Kukla – 1:0. Vzápětí se však z dorážky po standartní situaci prosadil i soupeř a srovnal tak na 1:1. Do konce první půle jsme se dočkali ještě pár střel a šancí na obou stránách, ale jediný, kdo se dokázal prosadit, byl po brejku ve 45. minutě soupeř – 1:2. Úkol do druhého poločasu byl jasný. Přidat góly. Stále se hrálo v tempu a hra měla rychlý spád, více šancí jsme si vypracovali my, nicméně několikrát zahrozil i soupeř. Až v 76. minutě se po standartní situaci Jakuba Šimona prosadil střídající Marek Košátko – 2:2. V samotném závěru zápasu se nám naskytla 100% šance, kterou si sám dobrým napadáním vybojoval Adam Král, brankář hostí bohužel dokázal jeho střelu vykrýt a skóre tedy zůstalo remízové až do závěrečného hvizdu. Vybojovali jsme tak první bod do tabulky, i když jsme si však vědomi, že za výkon jsme si 3 body zasloužili. (Záznam obou poločasů můžete najít na našem Youtube kanále SK Polaban Nymburk.)

Trenéři: Radek Hanuš, Marek Krumpholc

Sestava: Krumpholc – Šimon M., Šesták, Šebela, Luňáček(C) – Bílek, Filip, Král – Šimon J., Kukla, Sedlmajer

Střídali: Košátko (46. minuta – Sedlmajer), Skokan (74. minuta – Bílek), Hanzal (83. minuta – Luňáček), Zenkl (86. minuta – Šimon J.)