Přípravná utkání A-týmu

Na další ročník v krajské I. A třídě se připravuje náš A-tým. Svěřenci nového trenéra Ondřeje Murárika zatím odehráli přípravné zápasy s týmy z vyšších soutěží.

1. přípravné utkání   16.7.  SK Polaban-FC Velim 1:5

V prvním přípravném utkání jsme na hřišti AFK Nymburk přivítali 6. celek Středočeského KP - FC Velim.

V zápase hrajícím netradičně 3x30 minut jsme se soupeřem dokázali držet krok pouze 60 minut. Do té doby inkasovali oba gólmani po jedné brance, když se za nás prosadil Wiehl. Utkání se zlomilo mezi 60. a 70.minutou, kdy jsme třikrát inkasovali a zkušený soupeř si vedení pohlídal. Nový trenér O. Murárik dal příležitost několika dorostencům, kteří získávají zkušenosti s dospělým fotbalem na vyšší úrovni.

Sestava: Plaček - Daněk, Drobný, J. Filip, Hoffman - Wiehl, Hrdlička, Hobík, Vaníček - Ruszó,Vacík, střídali J. Šimon, M. Šimon, Král, Kukla, D. Filip, S. Novotný

2. přípravné utkání   25. 7.  RMSK Nový Bydžov -SK Polaban 1:1

K druhému přípravnému utkání jsme zavítali k diviznímu celku do Nového Bydžova.

Po bleskové vydatné průtrži mračen se od úvodu hrál útočný fotbal. Kdyby byl stav po první půli 5:5, nikdo by se nemohl divit, a tak se zásluhou obou gólmanů šlo do kabin za stavu 0:0. Ve druhém poločase oba celky daly příležitosti širšímu kádru. V 60. minutě jsme se ujali vedení - po centru M. Novotného se prosadil T. Hrdlička. Soupeř vyrovnal po naší chybě v rozehrávce, která nás pravděpodobně stála lepší výsledek. V poslední minutě nás podržel brankář Plaček výborným zákrokem.

Sestava: Plaček - Herčík, Drobný, Daněk, Hrdlička - Kotek, M.Novotný - Wiehl, Ruszó, Hobík - Hájek, střídali J. Šimon, M. Šimon, J. Filip, D. Filip, Košátko, Bílek, Holan a M. Krumpholc

3. přípravné utkání   29. 7.  SK Polaban - FK Chlumec nad Cidlinou "B" 2:4

V dalším utkání jsme opět na hřišti AFK Nymburk přivítali 3. celek uplynulého ročníku Královehradeckého KP.

V souběhu s utkáním dorostu a vinou zranění a dovolených nám v utkání pomohli hráči z B-mužstva. S velice kvalitním soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Soupeř v první půli svoji šanci proměnil, my bohužel 100% šanci Hájkem ne.

Zlom nastal opět v rozmezí mezi 60. a 70.minutou, kdy hosté dvakrát skórovali po našich chybách a dvou chytrých lobech přes našeho gólmana. Po prostřídání jsme převzali iniciativu utkání a nepříznivé skóre nakonec zkorigovali brankami M. Novotného a Sladkovského.

Sestava: Plaček- Herčík, J. Filip, Daněk, Hrdlička - Wiehl, M.Novotný, Kotek,Hobík - Hájek, Vacík, střídali Protivný, Sladkovský, Hrbáček, J. Kovacs a L. Kovacs