Dorostenci U19 si připisují 3. výhru

V sobotu 28.10. se náš dorostenecký tým U19 vydal na půdu královéhradeckého celku TJ Třebeš.

TJ Třebeš U19 - Polaban Nymburk U19 0:2 (0:1)

Páteční deště zavinily, že terén byl podmáčený a místy se pod nohami trhal a rozhodně bylo potřeba počítat s delšími odskoky balónu a možnými uklouznutími. Hned v úvodu zápasu nás však nezaskočil terén, ale z našeho pohledu sporně nařízený pokutový kop poté, co náš obránce Vít Šesták vypíchnul protihráči míč, a ten ve snaze vystřelit na bránu kopnul pouze do Šestáka. Penaltu však Matěj Krumpholc domácímu hráči chytil a nedovolil mu ani dorazit míč do sítě. Z hororového úvodu jsme se oklepali a začali být více dravější. Vypracovali jsme si šance, z nichž jedna skončila přestupkem domácího gólmana a příležitost pokutového kopu se naopak naskytla nám. K němu se postavil jeden z nejmladších hráčů našeho kádru Jakub Šebela a domácího brankáře překonal. Sudímu se však nelíbil způsob, jakým se naši dobíhající hráči dostali do pokutového území a gól tak neuznal. Navíc dle pravidel nařídil nepřímý kop proti nám! Ani tato sporná událost nás však nevykolejila a v 36. minutě se penaltový smolař Vít Šesták dostal k centru z rohového kopu od Daniela Filipa a důraznou hlavičkou nás poslal do vedení – 0:1. Takovým výsledkem tedy skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme chtěli navázat na bojovnost a nasazení z první půle. To se nám taky dařilo, nicméně soupeř začal být více nebezpečnější. Opět jsme se dostali do několika gólových šancí, ale bez gólového efektu. A tak až v 80. minutě se ze špatného odkopu domácího gólmana zmocnil míče Martin Svoboda a šikovným lobem z dálky určil konečný stav utkání – 0:2. Tři kola před koncem soutěže si tedy připisujeme důležité 3 body.

Třebeš – Polaban U19 0:2 (0:1)

Trenéři: Marek Krumpholc, Radek Hanuš

Sestava: Krumpholc – Luňáček(C), Šesták, Šebela, Šimon M. – Šubrta, Svoboda, Filip – Zenkl, Kukla, Košátko

Střídali: Sedlmajer (63. minuta – Luňáček), Holan (63. minuta – Zenkl), Hanzal (71. minuta – Košátko), Skokan (83. minuta – Svoboda)