Dorostenci překvapili vedoucí Liberec

Na hřišti ve Všechlapích odehráli naši dorostenci osmé kolo své soutěže. Favorit byl dopředu jasný - hostující Liberec už nastřílel 40 gólů a s přehledem vede naší skupinu, když pouze jednou remizoval. Zato “domácí“ Polaban zatím sbírá zkušenosti ve vyšší soutěži a počítá každý bodík (ze sedmi utkání zatím 4).

Postavení v tabulce však v prvním poločase neodpovídalo ani ukazatelem skóre na tabuli, ani předváděnou hrou na hřišti. Už po půlhodině vedli domácí 3:0, když se dvakrát prosadil T. Kukla a následně si přízemní centr J. Šimona z pravé strany do vlastní branky nešikovně nasměroval hostující bek. Právě J. Šimon se zanedlouho stal smutným hrdinou, když v nezaviněném souboji si odnesl nepříjemné zranění v podobě fraktury obou kostí v předloktí a bude několik týdnů chybět.

Do druhého dějství vstoupili hosté hned se čtyřmi změnami a již po šesti minutách se dokázali prosadit, když předtím jednu tutovku neproměnili – 3:1. Zanedlouho se ve slibné šanci ocitl T. Kukla, ale hattrick nedovršil. A tak opět udeřili hosté – 3:2. Jelikož liberečtí v tu chvíli diktovali tempo hry a byli postupem času čím dál nebezpečnější, tak se dalo čekat, zda výsledek otočí. Několik nebezpečných možností měli, ale srdnatě bojující Polabaňáci v čele se skvěle chytajícím A. Komárkem překvapivý výsledek s vypětím všech sil a maximální bojovností uhájili.

Polaban U19 vs Liberec U19  3:2 (3:0)

Sestava: Komárek – Šimon M., Šebela, Šesták, Sedlmajer – Král, Filip, Šubrta (C) – Šimon J., Kukla, Holan

Střídali: Svoboda (41. minuta – Šimon J.), Luňáček (58. minuta – Sedlmajer), Košátko (71. minuta – Holan), Hanzal (71. minuta – Svoboda)

Trenéři: Radek Hanuš, Marek Krumpholc