SK Polaban
Nymburk
previous arrow
next arrow
Slider

Turnaje pro mládež

Série turnajů pro mládež na SK POLABAN Nymburk skončila. V řeči čísel se za uplynulé čtyři týdny (jedna květnová sobota, jedna neděle a dvě soboty červnové) odehrálo za účasti sportovců v ročnících 2013 a mladších až po kategorii U10 (ročník 2010) celkem 54 kol o 162 fotbalových utkání. Zúčastnilo se cca 400 fotbalistů a fotbalistek, které doprovázeli jak jejich realizační týmy, tak zapálení fanoušci z rodinných řad. V součtu bezmála 17 hodin na hrací ploše strávilo 38 týmů v herním systému každý s každým. Časová „porce“ na jeden zápas byla stanovena vždy na 15 minut. Velikost hřiště a počet hráčů byl stanovován podle věkových kategorií. U nejmladších borců nebylo zapisováno výsledků ani stanovováno pořadí. Nebylo zde tedy ani vítězů ani poražených a každý, kdo hrál, obdržel za svůj výkon zaslouženou medaili. Výsledky jednotlivých utkání a stanovené konečné pořadí bylo zapisováno a stanovováno od kategorie U8. V turnajích pak obdržely vždy první tři týmy medaile, poháry a diplom. Byli také vyhlašováni a odměňováni nejlepší střelci turnaje. Vždy všechna družstva obdržela malou odměnu – pozornost, která měla sloužit k povzbuzení do dalších sportovních aktivit. SK POLABAN Nymburk mohl tyto fotbalové TURNAJE O POHÁR STAROSTY MĚSTA organizovat v dané kvalitě a bez vybírání startovného díky podpoře MĚSTA NYMBURK. Vyhlašování výsledků a předávání ocenění se pravidelně účastnil a podporu do sportovních činností vyjadřoval také starosta města Ing. Tomáš Mach, Ph.D..
SK POLABAN Nymburk Všem zúčastněným děkuje a věří, že se jim sportovní – fotbalové zážitky líbily. Děkujeme také všem partnerům a dobrovolníkům, bez kterých by nemohlo účelné a efektivní trávení volného času v této nejčistší formě fotbalu fungovat. Fotografické postřehy z turnajů budou v brzké době doplněny a umístěny na www.polaban-nymburk.cz.
Pevně věříme, že se nám na podzim povede zorganizovat další turnaje pro „fotbalově chtivou“ mládež a položíme tak základní kámen jisté tradici.
Bill Shankly skotský fotbalista a manažer kdysi prohlásil „Fotbal není záležitostí života a smrti. Je mnohem důležitější!“
Za SK POLABAN Nymburk Mgr. Pavel Kořínek